Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

 Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Nikon 2019'dan bu yana, yalnızca iki DSLR ve bir F montajlı lense kıyasla 13 aynasız lens ve dört Z serisi kamera piyasaya sürdüler. Ve şimdiye kadarki tüm Nikon aynasız fotoğraf makineleri arasında Nikon Z7 II paketin en üstünde yer alıyor.

Ekim 2020'de duyurulan Nikon Z7 II, Nikon'un birinci nesil Z7'nin yüksek megapiksellik halefidir. Yüksek düzeyde ayrıntı ve dinamik aralık için 45 megapiksel sensöre ve 64 taban ISO değerine sahiptir. Yalnızca gövdesi 3000 ABD Doları veya 24-70 mm f/4 ile donatılmış 3600 ABD Doları, ucuz bir kamera değil. Bununla birlikte, önceki Z7, yalnızca ilk piyasaya sürüldüğünde 3400 dolara satıldı, bu nedenle Nikon, rekabete yanıt olarak fiyatı biraz düşürmeyi başardı.

Z7 II'nin rekabeti şiddetli ve çok yönlü. Görünen o ki bugünlerde Pentax dışında her kamera firması dikkatini aynasıza yöneltiyor. İster Canon, Sony, Panasonic, Fuji veya Olympus'a bakın, Z7 II'nin hedeflemeyi umduğu fotoğrafçılara yönelik kameralar bulabilirsiniz.

Bu, Nikon'u biraz zor bir duruma sokar. Z sistemini lensler, tele dönüştürücüler ve diğer aksesuarlarla doldurmakta iyi bir iş çıkarmış olsalar da, bu oyunda diğerleri kadar uzun süredir bulunmuyorlar. Bu inceleme sırasında Nikon'un Z sistemi için toplam 16 lensi (artı iki tele dönüştürücü) varken, Fuji, Olympus ve Sony gibi şirketlerin çok daha büyük ürün grupları var. Bu dezavantajı, lensleri Z sistemine uyarlayarak – Nikon'un kendi FTZ adaptörü veya çeşitli üçüncü taraf seçenekleri aracılığıyla – bir şekilde azaltmak mümkündür, ancak aynı şey piyasada bulunan herhangi bir kamera markası için de söylenebilir. Gerçek şu ki, Z sistemi istikrarlı bir şekilde büyümesine rağmen Nikon şu anda hala arayı kapatıyor.

Sonuç olarak, şu anda şirketin en üst düzey aynasız kamerası olduğu için Nikon Z7 II üzerinde iyi performans göstermesi için çok fazla baskı var. Nikon, aynasız serisinin en üstünde yer alacak yeni bir Z9'u duyurmuş olsa da , bu yalnızca bir geliştirme duyurusuydu ve kameranın teknik özellikleri veya çıkış tarihi hakkında henüz çok az ayrıntı biliniyor. Şimdilik Z7 II, mevcut ve potansiyel Z sistemi kullanıcılarını Nikon'un üst düzey fotoğraf makinesi olmalı.

Bu incelemede ele aldığımız şey bu. Nikon Z7 II rakiplerine göre nasıl bir performans sergiliyor? Ayrıca, şu anda büyük bir indirimle satılan önceki nesil Z7'ye göre anlamlı bir yükseltme mi?

Kapsamlı saha ve laboratuvar testlerimiz bu soruları yanıtlıyor.

Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

NIKON Z 7 II + NIKKOR Z 20mm f/1.8 S @ 20mm, ISO 64, 1.3 saniye, f/5.6

Nikon Z7 II Teknik Özellikleri

Nikon Z7 II'nin temel özelliklerine bir göz atarak başlayalım. Bu inceleme boyunca, bu özellikleri Z7 II'nin ana rakipleriyle yan yana karşılaştıracağız.
 • Sensör Çözünürlüğü: 45,7 MP
 • Yerel ISO Hassasiyeti: 64-25.600
 • Sensör Tipi: BSI CMOS
 • Sensör Boyutu: 35,9 × 23,9 mm FX sensörü
 • Optik Düşük Geçiş Filtresi: Hayır
 • Vücut İçi Görüntü Sabitleme: Evet
 • Görüntü İşlemcisi: Çift EXPEED 6
 • Vizör: EVF, %100 kapsama, 0,8× büyütme, 3,6 milyon nokta
 • Dahili Flaş: Hayır
 • Depolama Ortamı: 1 CF Express, 1 SD (UHS-II)
 • Maksimum Sürekli Çekim Hızı: 12 bit kayıpsız sıkıştırılmış RAW ile 10 FPS; 14 bit kayıpsız sıkıştırılmış RAW ile 9 FPS
 • Tampon Kapasitesi: 77 çekim (12-bit kayıpsız sıkıştırılmış RAW)
 • Elektronik Deklanşör: Evet
 • Deklanşör Hızı Aralığı: 1/8000 - 900 saniye
 • Odak Sistemi: 493 otomatik odak noktası ile sensör üzeri hibrit faz algılama
 • Video Maksimum Çözünürlük: 60 FPS'ye kadar 4K, 120 FPS'ye kadar 1080p
 • LCD Tipi: 3,2" dokunmatik ekran, yukarı/aşağı eğilebilir, 2,1 milyon nokta
 • Pil Ömrü: 360 çekim (CIPA)
 • Ağırlık: Yalnızca 705 gram (1,55 pound) gövde, pil ve kart dahil
 • Boyutlar: 134 × 101 × 70 mm (5,3 × 4,0 × 2,8 inç)
 • MSRP, Yalnızca Gövde: 3000 $
Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

NIKON Z 7 II + AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR @ 500mm, ISO 90, 1/1000, f/5.6

Z7'den Neler Değişti?

Yukarıdaki özellikler, yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılık için tasarlanmış profesyonel düzeyde bir kamerayı tanımlar. Ancak bu açıklama, Z7 II'nin öncülü olan orijinal Z7 için de geçerlidir. Nikon'un tam olarak hangi alanları değiştirdiğini ve geliştirdiğini size göstermek için Z7 ile Z7 II'nin özelliklerini karşılaştıran bir tablo hazırladık:

Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri
Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri
Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

Gördüğünüz gibi, yeni kamera genel olarak kesin bir gelişme olmasına rağmen, Z7 ve Z7 II arasında pek çok benzerlik var. 45 megapiksel sensör gibi bazı önemli özellikler aynı kalırken, diğer alanlar – işleme hızı ve video özellikleri gibi – açıkça Z7 II'nin lehine.

Görmekten özellikle mutlu olduğumuz bir gelişme, Z7 II'ye ikinci bir hafıza kartı yuvasının eklenmesi. Orijinal Z6 ve Z7 yalnızca tek bir kart (XQD, CF Express ile de uyumlu olsa da) alırken, Z7 II'de SD kartlar için ikinci bir yuva bulunur. SD kart yuvasını taşma yerine yedek olarak kullanmayı planlıyoruz, ancak her iki seçenek de Z7 II'nin menüsünde mevcut.

Z7 II'deki diğer iyileştirmelere gelince, bazıları tek tek küçük görünebilir, ancak bir araya geliyorlar. Örneğin, Z7 II'nin 9 FPS'den 10 FPS'ye atlaması tek başına çok fazla değil, ancak daha büyük arabellek (23 kayıpsız 12 bit RAW görüntü yerine 77 görüntü) ile birleştiğinde, Z7 II'yi önemli ölçüde daha iyi bir kamera haline getiriyor. öncekinden daha aksiyon fotoğrafçılığı için.

Video çekenler, Z7 II'nin artık 30 yerine 60 kare/saniye hızında 4K video çekebildiğini görmekten memnun olacaklar. Bu, 1080p'ye geçmeden ve çözünürlüğünüzün çoğunu kaybetmeden ağır çekim kayıt yapmanızı sağlar. Z7 II, başka bazı kullanışlı video özellikleri de ekler: Eye AF, daha uzun video pil ömrü ve HDMI bağlantı noktası üzerinden HLG / HDR çıkışı. Önceki Z7 zaten video çalışması için mükemmel bir kameraydı Z7 II gerçekten işleri bir üst seviyeye çıkardı.

Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri

NIKON Z 7 II + NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S @ 17mm, ISO 64, 1/80, f/11.0

Z7 II'nin diğer iyileştirmeleri, manuel modda uzatılmış deklanşör hızları, iyileştirilmiş zaman atlamalı ayarları ve dikey kontrollere sahip “gerçek” bir pil yuvası ile uyumluluk gibi hoş görüntülerdir (Nikon Z7 için büyük ölçüde işe yaramaz MB-N10'un aksine). . Z7 II aynı zamanda görmeyi umduğumuz en büyük özelliklerden birini de ekliyor: Canlı görüntüde çekim yaparken dağınık olmayan bir görüntü seçeneği.

Z7 II'deki bazı değişiklikler standart "sayıları artıran" yükseltmeler (FPS artışı gibi) olsa da, Nikon'un Z7 II'yi tasarlarken müşteri geri bildirimlerini kapsamlı bir şekilde dinlediği de açık. Nikon zaten çok iyi olan Z7'yi alıp bize megapiksellerde anlamsız bir artış sağlayabilirdi, ancak bunun yerine bu kameranın kullanılabilirliğini gerçekten artıran düzeltmelere odaklandılar. Böyle bir kararın megapiksel savaşlarını kazanmaya çalışmaktan daha az satışa yol açması bile mümkündür, ancak günün sonunda fotoğrafçılar için bu daha iyi bir sonuçtur.

Bu incelemenin bir sonraki sayfası, bu değişiklikleri daha ayrıntılı olarak ele alıyor ve Z7 II'nin kullanım özelliklerini ele alıyor. Bu nedenle, bu incelemenin bir sonraki sayfası olan "Kullanım ve Özellik Seti"ne gitmek için aşağıdaki menüyü tıklayın.

YORUMLAR

Ad

Canon,5,Çekim Teknikleri,10,Drone fotoğrafçılığı,2,Fotoğrafçılık Eğitimleri,13,İnceleme,16,Mobil Fotoğrafçılık,9,Nasıl Yapılır,4,Nikon,9,Panasonic,1,Satın Alma Rehberi,4,Yeni Yayın,81,
ltr
item
Fotoğrafçım: Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri
Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri
Nikon Z7 2 İnceleme ve Teknik Özellikleri
https://lh3.googleusercontent.com/-GVIaZ6Rsry8/YPFgdfa6XPI/AAAAAAAAKJw/FFueD0UZPY0iJGJcF3efA-0Mw5uuWyCtQCLcBGAsYHQ/w640-h451/Nikon-Z7-II-960x677.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-GVIaZ6Rsry8/YPFgdfa6XPI/AAAAAAAAKJw/FFueD0UZPY0iJGJcF3efA-0Mw5uuWyCtQCLcBGAsYHQ/s72-w640-c-h451/Nikon-Z7-II-960x677.jpg
Fotoğrafçım
https://www.fotografcim.net/2021/07/nikon-z7-2-inceleme-ve-teknik.html
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/2021/07/nikon-z7-2-inceleme-ve-teknik.html
true
7972610444509560704
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy