Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

 Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Anıları korumanın neredeyse onları yapmak kadar önemli olduğu bir dünyada, kameralar bir lüksten çok bir gereklilik haline geldi. Dijital fotoğrafçılığın doğuşu, ister eğlence amaçlı ister sanatsal uğraşlar olsun, fotoğraf çekme konusunda bize yeni bir saplantı kazandırdı. Bazıları kameralarını öncelikle özçekimler veya aile tatilleri için kullanırken, elbette kameralarına güzel ve çekici sanatlar yapmak için kullandıkları bir boya fırçası ve boş bir tuval gibi davrananlar da var.

En iyi kamera markalarının çoğu aynı türden kameralar taşır, bu nedenle soru artık "Satın alınacak en iyi kamera hangisidir?" değil. değil, daha uygun soru, "en iyi kamera markası nedir?"

Daha bilinçli bir karar verebilmeniz için öncelikle şu anda piyasada bulunan en önde gelen kamera markalarını ve en çok neyle tanındıklarını öğrenmeniz size yardımcı olacaktır.

En İyi Kamera Markaları

 • kanon
 • Nikon
 • Pentax
 • Sony
 • Olimpos
 • Fujifilm
 • GoPro
 • Leica

Kanon

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Canon'u daha önce fotoğraf makinesine sahip olan herkes bilir, çünkü Canon, tartışmasız en iyi fotoğraf makinesi markalarından biridir. Canon, sahaya yeni başlayanlardan mümkün olan en iyi görüntü ve video kalitesini isteyen profesyonellere kadar her türden fotoğrafçıya hitap eder.

EOS dijital SLR çizgili ve bas-çek fotoğraf makinelerinin her ikisi de kullanıcı dostu olmaları ve üst düzey dijital fotoğraf makineleri kategorisinde olmalarına rağmen biraz uygun olmaları ile bilinirler. Ayrıca geniş aksesuar yelpazesi ve lüks lensleri ile tanınırlar.

Ayrıca aynasız ve 35 mm filmli SLR kameraların yanı sıra yazıcılar ve tarayıcılar gibi üretimle ilgili diğer ürünleri de sunarlar.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:

 • 1984'ten beri kaliteli fotoğrafçılık
 • Çeşitli kamera koleksiyonu
 • L serisinden birinci sınıf, üst düzey lensler
 • Çarpıcı, yüksek kontrastlı görüntüler
 • Ürün kalite kontrolü
 • Daha uygun fiyatlı kamera lensleri

Nikon

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Nikon, hem dijital hem de film kameralarının tartışmasız bir başka markasıdır. Ürünleri, özellikle AF-S lens serisinin piyasaya sürülmesinden sonra ergonomik olmaları ile bilinir. Nikon ile, fiyat ne kadar yüksek olursa, fotoğraf makinesi o kadar sağlam ve sezgisel olur, bu nedenle kesinlikle ödediğinizin karşılığını alırsınız.

D-serisi fotoğraf makineleri ve lensleri, hobiler arasında bile fotoğrafçılık endüstrisinde en çok satanlardan biridir. Nikon, sanatsal potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak ve alanda başarılı olmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunar.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:

 • Piyasadaki en iyi kamera markalarından biri
 • En keskin dijital görüntülerden bazılarını üretir
 • Olağanüstü düşük ışık performansı
 • Eski F-Mount lenslerle uyumluluk
 • Daha uygun fiyatlı kaliteli kamera gövdeleri

Pentax

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Pentax, muhtemelen dünyanın en iyi kamera markasını belirleme konusunda kimsenin aklında ilk sırada değil, ancak fotoğrafçılık endüstrisi, düşük kaliteli kompakt dijital kameralar ve yüksek kaliteli DSLR'ler arasındaki boşlukları doldurmak için onlara çok şey borçlu. Ayrıca, kalite ve katkılar göz önüne alındığında, kullanımı kolay ve şaşırtıcı derecede daha uygun fiyatlı olan en dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı kameralardan bazılarını yapmalarıyla da tanınırlar.

Çoğu Pentax kullanıcısı ekipmanlarına yemin eder ve hiçbir zaman başka markalara geçmemiştir. Sonuçta, en iyi kamera her zaman en pahalısı değil, fotoğrafçı için en iyi olanıdır.

Güçlü Yönler ve Avantajlar

 • Hava koşullarına dayanıklı DSLR'lerde öncü
 • Eski lensler için evrensel K-mount
 • Vücut içi stabilizasyon
 • Orta ila yüksek fiyat aralığı

Sony

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

DSLR fotoğraf makineleri söz konusu olduğunda diğer fotoğraf makinesi markaları pastayı alabilir, ancak aynasız ve birinci sınıf bas-çek dijital fotoğraf makineleri söz konusu olduğunda Sony, paketin başında yer alıyor. 2000'lerin başında son derece popüler olan Cyber-shot kompakt dijital fotoğraf makinelerini hatırlarsınız.

Çok rekabetçi giriş seviyesi DSLR'ler sunarken, gelişmiş görüntü sabitleme ve gelişmiş otomatik odaklama sistemi sayesinde aksiyon fotoğrafçılığı için harika olan çok güçlü bir aynasız kamera serisine sahipler.

Sony, dikkat çeken Alpha serisi, uygun fiyat etiketleri, kullanıcı dostu özellikleri, risk alma ve kullanıcılara en son teknolojiyi sunma becerisi ile her zaman en iyi kamera markaları arasında yerini alacaktır.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:

 • Fütürist ve yenilikçi
 • Tam çerçeve aynasız fotoğraf makinelerinde öncü
 • Premium kompakt dijital kameralar
 • Rekabetçi DLSR'ler
 • Orta fiyat aralığı

Olimpos

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Olympus, değiştirilebilir lenslere sahip aynasız fotoğraf makineleriyle çıktığında, her fotoğrafçının aklını başından aldı. Temelde daha hafif, daha küçük ve daha hızlı olan yeni nesil DSLR'lerle çıktılar. Markanın kaliteli film SLR fotoğraf makineleri ve ardından en zorlu bas-çek fotoğraf makinelerinden bazılarını üretmesiyle bilindiği düşünülürse, bu büyük bir sürpriz oldu.

En iyi kısım? En son teknolojiyi sağlayan ancak daha düşük fiyat aralığında kalan en iyi kamera markalarından biridir. Kaliteden ödün vermeden rahatlığı da tercih edenler için şimdiden en hesaplı seçenek gibi görünüyor.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:
Değiştirilebilir lenslere sahip aynasız fotoğraf makinelerinde öncü
Gelişen kamera sistemleri sağlar
Ürünler sağlam, kompakt ve rekabetçi
Düşük ila orta fiyat aralığı

Fujifilm

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Anında ve lomo fotoğrafçılık alanında Fujifilm kesinlikle en popüler markadır. Kullanıcı dostu şipşak kamera serileriyle genç nesiller arasında iyi tanınırlar. Şirket, uzun yıllardır en iyi film kameralarını sağlama konusunda kesinlikle uzun bir yol kat etti ve en yeni 35 mm, orta format ve telemetre film kameralarıyla daha da iyi hale geldi.

Ama sadece bunlarla yetindiklerini sanmayın; ayrıca kendi aynasız kameralarını geliştirdiler, rekabetçi dijital bas-çek kameralarını daha da geliştirdiler ve yakında hibrit film-dijital şipşak kameralarla çıkıyorlar.

Fujifilm, analog ve anlık film kameralarının yanı sıra güzel, eski fotoğraflarla ilgileniyorsanız, gidilecek en iyi kamera markasıdır. Yine de, diğer teklifleri alay edilecek bir şey değil ve fotoğrafçılık için mükemmel bir seçim.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:

Kaliteli film kameraları
Birinci sınıf şipşak ve lomo kameralar
rekabetçi
Düşük ila orta fiyat aralığı

GoPro

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

GoPro 2000'lerin başında öne çıktı, ancak son yarım on yılda, birinci şahıs bakış açısıyla çarpıcı, yüksek kaliteli görüntüler ve videolar çeken küçük hareketli kameralarla ortaya çıktıkları için daha da popüler hale geldiler. Başka hiçbir aksiyon kamerası, son derece sağlam, 10 metreye kadar su geçirmez (bazıları kasa gerektirebilir) ve bisikletlere, kasklara ve hatta dronlara monte edilebilen üstün ve sağlam Hero kamera serisine bu kadar yaklaşamaz. Ultra geniş açılı balıkgözü lensleri, atıcının dar alanlarda öznelerine gerçek anlamda yakınlaşmasını sağlar.

Çıktı geleneksel medyaya kıyasla oldukça sıra dışı olsa da, aslında GoPro fotoğrafçılığı için büyüyen bir niş var . Sokak, belgesel ve aksiyon fotoğrafçıları için şüphesiz en iyi seçimdir.

Güçlü Yönler ve Avantajlar

 • Aksiyon kameraları için popüler seçim
 • Hafif, kompakt ve sağlam yapı
 • Hemen hemen her şeye monte edilebilir
 • Geniş aksesuar seçimi

Leica

Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?

Leica'nın en iyi manuel kameralardan bazılarını ürettiği gerçeği kesinlikle yetersiz kalıyor. Birçokları için Leica lensleri fotoğraf dünyasındaki en iyisidir (yayınlanmış lens testlerine göre). Birçok fotoğrafçı fiyattan rahatsız olabilir, ancak ciddi fotoğrafçılar, yüksek kaliteli çıktının yanı sıra kamera yapısı ve performansı nedeniyle maliyetin haklı olduğuna inanıyor. Örneğin Leica M serileri, inanılmaz derecede iyi yapılandırılmış ve en çarpıcı fotoğrafları sağlamak için gelişmiş optiklere sahip kameralardan oluşuyor.

Leica kameraların otomatik modları yoktur, bu nedenle ortalama bir acemi için doğru seçim olmayabilirler. Bir şey olursa, hem meraklılar hem de düğün fotoğrafçıları için nihai kazanım olarak değerlerine katkıda bulunur.

Güçlü Yönler ve Avantajlar:

 • Güzel hazırlanmış, dayanıklı kameralar
 • Kompakt ve taşınabilir
 • Üstün görüntü optiği
 • sessiz eylem
 • Prestijli M-serisi

YORUMLAR

Ad

Canon,5,Çekim Teknikleri,10,Drone fotoğrafçılığı,2,Fotoğrafçılık Eğitimleri,13,İnceleme,16,Mobil Fotoğrafçılık,9,Nasıl Yapılır,4,Nikon,9,Panasonic,1,Satın Alma Rehberi,4,Yeni Yayın,81,
ltr
item
Fotoğrafçım: Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?
Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?
Sizin İçin En İyi Kamera Markası Hangisi?
https://lh3.googleusercontent.com/-cfLUfHnEoMY/YPQjoTqP1MI/AAAAAAAAKr8/HQzWO2YJ8u8D37bLukPHydwhlDz6iTtbACLcBGAsYHQ/w640-h361/shutterstock_288688235-825x465.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-cfLUfHnEoMY/YPQjoTqP1MI/AAAAAAAAKr8/HQzWO2YJ8u8D37bLukPHydwhlDz6iTtbACLcBGAsYHQ/s72-w640-c-h361/shutterstock_288688235-825x465.jpg
Fotoğrafçım
https://www.fotografcim.net/2021/07/sizin-icin-en-iyi-kamera-markas-hangisi.html
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/2021/07/sizin-icin-en-iyi-kamera-markas-hangisi.html
true
7972610444509560704
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy