Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

 Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

E-ticaretin rahatlığı her müşteri için her şey değildir; oturma odasındaki kanepeden ürünlere göz atabilmek, bir internet mağazasını başarılı yapan şeyin sadece bir parçasıdır. Çevrimiçi satın tercih edersiniz insanların% 51 ulaşmak için, ayrıca ürünlerin kitlenizi net ve göz alıcı fotoğraf vermek gerekir, ya da bu ziyaretçiler olasılıkla teklifleri güven için değildir - bunlar güven olabilir almak bir mağazaya girip ürünü bizzat görmek.

Ancak ürün fotoğrafçılığı, işaret etmek ve çekim yapmak kadar basit değildir. En temel ürünler bile, alışveriş yapanları doğrudan satın alma sayfasından satan güzel görüntüler oluşturmak için doğru ekipmana, aydınlatmaya ve alana ihtiyaç duyar.

Merak etmeyin, alışveriş listeniz sandığınız kadar büyük değil. Zaten sahip olduğunuz bazı öğeler!

İşte başlamanıza yardımcı olacak ipuçlarının ve araçların kolay bir listesi ve bu tavsiyeyi gösteren gerçek ürün fotoğrafları örnekleri.
Satış Yapan Fotoğraf Çekmek İçin 6 Ürün Fotoğrafçılığı İpuçları (ve Örnekler)

1. Akıllı Telefon Kameranızı Kullanmaktan Korkmayın

Bu, sizi 100 milimetre vidalı lensli üst düzey, 50 megapiksel (MP) bir kameraya yatırım yapmaya ikna etmem gereken kısım. Ama bunu yapmayacağım. Bu tanıma uyan bir kameranız varsa, bundan yararlanın. Ancak birçok ürün türü için akıllı telefonda ürün fotoğrafları çekmek tamamen kabul edilebilir.

En eski akıllı telefonların bazılarında 4 megapikselden daha azıyla çalışan kameralar vardı ve bu da ayrıntıların önemli olduğu ürünlerin önemli görsel öğelerini yakalamayı zorlaştırıyordu.

Ancak iPhone 7, Google Pixel ve Samsung Galaxy S4 gibi daha yeni akıllı telefonlar, çekebileceğiniz farklı ışık türleri için çekimlerinizi optimize etmek için çok sayıda "sıcaklık" ayarının yanı sıra 12MP ve 13MP lenslere sahiptir (ışık hakkında daha fazla konuşacağız). sadece bir dakika içinde).

İşte yalnızca bir iPhone 4s ve akıllı masa lambası yerleşimiyle çekildiğine inanamayacağınız bir ürün fotoğrafı:

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

2. Fotoğraf Tutarlılığı için Tripoddan Çekin

Tripodları açıklamadan önce, temel bir kuralla başlamak zorundayım: Lensinizi nesneye yöneltmek için telefonunuzu sağlam bir şeye dayandırmayın. Bu geçici kurulumun çekim sırasında kayması ve fotoğraflarınızın görünümünde tutarsızlıklara neden olması çok kolay. Fotoğraf makinenizi örneğin bir kitap yığınının üzerine koyarsanız, bu düzenlemenin çekim boyunca değişmediğinden emin olun.

E-ticaret web siteniz için yalnızca birkaç ürün fotoğrafı çekerken kameranızı kendiniz tutmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak işletmeniz büyüdükçe ve daha fazla ürünün daha fazla fotoğrafını çektikçe, elde çekim yaparken her fotoğrafta ürünün yönünü standart hale getirmek zor olabilir.

Ürünleriniz arasında tutarlılığı sağlamak için bir tripoda ihtiyacınız olacak. Ve neyse ki, bir tane satın almak her zaman eskiden olduğu gibi büyük, endüstriyel ölçekli yatırım değildir. Akıllı telefonda çekim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken iki tür tripod ve ihtiyacınız olan bir aksesuar:

Geleneksel ve Esnek

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!
Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!


Soldaki, geleneksel, uzatılabilir bir tripod standı ve sağdaki, istediğiniz kamera açısını elde etmek için bükebileceğiniz bacaklara sahip daha kısa ama esnek bir montaj.

(İki fotoğraftan bunu anlayamazsınız, ancak sağdaki montaj parçası kabaca bir fit yüksekliğindedir - beş fitten fazla uzayabilen geleneksel bir tripoddan oldukça kısadır.)

Mobil Kavrama

Her iki ürünün de üstünde bir vida göreceksiniz. Bu, kameranıza vidalanır ve tripoddan çekim yaparken onu yerinde tutar. Çoğu profesyonel sınıf kameranın alt tarafında sadece bu amaç için bir vida deliği bulunur, ancak akıllı telefonlar aşağıdaki adaptörü kullanabilir:

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

Adaptör, akıllı telefonunuzun kenarlarını kavrar ve her iki tripod tipine de vidalanabilir, böylece kamera kontrollerini telefon ekranı dışa ve size bakacak şekilde çalıştırmanıza olanak tanır. Hangi bağlantıya ihtiyacınız olacağını belirledikten sonra, onu ürününüzün önüne kurun ve çekim boyunca tripodunuzun her bir ayağını nereye koymak istediğinizi işaretlemek için yere üç parça bant koymayı düşünün.

3. Doğal Işık ve Yapay Işık: Birini Seçin

Belirli ışık türlerinin ürün fotoğrafçılığınızı nasıl iyileştirebileceğini (veya engelleyebileceğini) asla küçümsemeyin. Unutmayın, alıcılar, satın almadan önce ihtiyaç duydukları her şeyi görebilecekleri bir ürüne şahsen en iyi şekilde bakarlar. Doğru aydınlatma düzeni, tüm web sitesi ziyaretçilerinin bir fotoğrafa devam etmesi gerektiğinde, bu kritik karar verme ürün özelliklerini ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Tek bir aydınlatma düzeni her ürün için çalışmayabilir; bazı ürünlerde işe yarayan bir aydınlatma düzeni diğerlerinin görünümünü zayıflatabilir. Ana ışık kaynağınız olarak seçebileceğiniz iki tür ışık vardır:

Doğal ışık

Doğal ışık, güneş ışığına atıfta bulunur - bu kadar basit. "Yumuşak ışık" olarak da bilinir, çünkü güneş, örneğin doğrudan ürüne parlayan bir lambadan daha geniş, daha yumuşak bir ışık aralığı verir. E-ticaret ürün çekimleri aşağıdaki durumlarda doğal ışıkta başarılı olur:
  • Ürün dışarıda çekilmiş veya dışarıda kullanılması amaçlanmıştır.
  • Ürün bir kişi tarafından kullanılır, giyilir veya bir kişiyle birlikte çekilir (insanlar doğal ışıkta daha iyi görünme eğilimindedir).
  • Ürünün belirli özelliklerinden ziyade ürünün çevresini vurgulamaya çalışıyorsunuz.
Aşağıda doğal ışık altında çekilmiş çekici bir ürün fotoğrafı bulunmaktadır. Soldan gelen güneş evrak çantasını mükemmel bir şekilde aydınlatırken, ürünü vurgulamak için onu taşıyan adamın bacaklarına hafif bir gölge düşürüyor.

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

Yapay ışık

Yapay ışık, mumları, ateşi ve daha yaygın olarak ampulleri içerir. Daha küçük ama daha odaklı bir ışık yüzeyi ürettiği için "sert ışık" olarak da adlandırılır. Bu tür ışık, çevrimiçi alışveriş yapanları etkilemek için vurgulanması gereken fiziksel ayrıntılara sahip ürünlere hitap eder.

İşte yapay ışık altında çekilmiş, saatin dokusu ve saat yüzü tasarımının ana satış noktaları olduğu çekici bir ürün fotoğrafı.

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

Genel bir kural olarak, fotoğraf başına yalnızca bir tür ışığa bağlı kalmalısınız - doğal veya yapay. Yapay olarak aydınlatılmış bir fotoğrafa doğal ışık eklemek , keskin görünmesi gereken bir ürünü yumuşatabilir ve doğal olarak aydınlatılmış bir fotoğrafa yapay ışık eklemek, yumuşak görünmesi gereken bir ürünü netleştirebilir. Kendi yoluna girmek istemiyorsun.

4. Gölgeleri Yumuşatmak İçin Işığınızı Doldurun veya Sıçrayın

İster doğal ışık ister yapay ışık kullanın, ürünün diğer ucundaki olası sert ışık dökülmelerinin gölgelerini azaltmanız gerekir. Bunu yapmanın üç yolu vardır:

Işık Doldur

Ana ışığınızı tamamlamak için daha az yoğun başka bir ışık kaynağı ekleyin. Bu ek ışığa dolgu ışığınız denir ve ana ışığınızın bir nesnenin arkasında oluşturduğu doğal gölgeyi yumuşatmak için bir karşı denge olarak kullanılır. Bunu yapmak için, dolgu ışığınızı ana ışığınızın karşısına yerleştirin, böylece ürününüz her iki ışık kaynağının arasına otursun.

5. Ürünü Vurgulamak için Süpürme veya Portre Modu kullanın

Ürününüzü, ışıklarınızı ve geri dönen kartlarınızı konumlandırmanın tek bir doğru yolu yoktur - arka planınıza bağlı olarak önemli ölçüde değişebilirler. Ancak, oluşturması en kolay olana dayalı bir arka plan seçmeyin. Arka planlar, alıcılarınızın ürününüzü çevrimiçi görüntülerken nasıl algılamasını istediğinize benzemelidir.

Önce beyaz bir arka plan mı yoksa daha dinamik, gerçek dünya bir arka plan mı istediğinizi düşünün. Her birine ulaşmanın kolay bir yolu var.

Beyaz Arka Plan: Süpürme

Beyaz arka planlar için, beyaz alçıpan üzerine bir masa kurmak kadar basit değil. Akıllı telefon kameraları bile beyaz bir duvarda çıplak gözle fark etmeyeceğiniz küçük kusurları yakalayabilir. Köşeleri veya kusurları olmayan mükemmel bir beyaz arka planı yakalamak için bir süpürme kullanın.

Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!

6. Çeşitli Görüntüler Çekin

Size son e-ticaret fotoğrafçılığı ipucum, ürün başına bir fotoğrafta durmamaktır. Tıpkı müşterilerinizin bir mağazadaki ürünlere baktığı, elinde tuttuğu, kullandığı ve hatta denediği gibi, web siteniz de bu deneyimi simüle etmek için çeşitli görüntüler çekmelidir.

Örneğin, giysi çekiyorsanız, giysinin giysisini tek başına, yani beyaz bir yüzeye yayılmış olarak ve rengi ürünün rengiyle kontrast oluşturan bir manken üzerinde yakalayın. Ardından, ek fotoğraflar için, giysiyi bir kişinin üzerinde modelleyerek, ürünün kişinin farklı pozlarından ve açılarından fotoğraflarını çekmenize izin verin.

Her bahşiş ve ekipman parçasına aynı anda yatırım yapmak zorunda hissetmeyin. Mağazanızın en şık görünmesini sağlayan şeyin ne olduğunu görmek için bu ürün fotoğrafçılığı ipuçlarını kademeli olarak uygulayın ve fotoğrafçılık becerileriniz daha iyi hale geldikçe yaklaşımınızı değiştirin.

YORUMLAR

Ad

Canon,5,Çekim Teknikleri,10,Drone fotoğrafçılığı,2,Fotoğrafçılık Eğitimleri,13,İnceleme,16,Mobil Fotoğrafçılık,9,Nasıl Yapılır,4,Nikon,9,Panasonic,1,Satın Alma Rehberi,4,Yeni Yayın,81,
ltr
item
Fotoğrafçım: Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!
Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!
Ürün Fotoğrafçılığına Yeni Başlayanlar için Herşey Bu Yazıda!
https://lh3.googleusercontent.com/-Ax-Yj-nIVuY/YP8F0wnEzkI/AAAAAAAAK0g/MfvZuJPrJpMBVGIYdc7Fcz4lzYGa2YB5ACLcBGAsYHQ/w640-h426/flowers-6466670_960_720.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-Ax-Yj-nIVuY/YP8F0wnEzkI/AAAAAAAAK0g/MfvZuJPrJpMBVGIYdc7Fcz4lzYGa2YB5ACLcBGAsYHQ/s72-w640-c-h426/flowers-6466670_960_720.jpg
Fotoğrafçım
https://www.fotografcim.net/2021/07/urun-fotografclgna-yeni-baslayanlar.html
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/2021/07/urun-fotografclgna-yeni-baslayanlar.html
true
7972610444509560704
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy