Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]

Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]

Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]

Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]

Fotoğrafçılığa giren çoğu insan genellikle para için bu işin içinde değildir - ya da en azından ilk başta değil. Fotoğraf sanatsal bir uğraştır ve tüm sanat formlarında olduğu gibi, çekicilik kazanma potansiyelinde değil, kişinin eğlenceli, yaratıcı ve değerli bir şey yapma arzusunda yatar.

Ancak fotoğrafçılık gibi sanatsal bir disiplinin en güzel yanı, kesinlikle eğlenceli bir hobi veya zaman geçirmenin ilginç bir yolu olsa da, aynı zamanda potansiyel olarak kazançlı bir meslektir.

Hobinizi gerçek bir kariyere dönüştürmeye hazır mısınız? Bir fotoğrafçı olarak nasıl para kazanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Fotoğrafçılıkla Para Kazanmanın İpuçları

Sonraki birkaç bölümde fotoğrafçılıkla para kazanmayı daha kolay, orta ve en zor zorluklara ayıracağız. Hiçbir şekilde “kolay” değil, daha ziyade onları yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı olarak mı para kazanabileceğinize göre değerlendiriyoruz. Göreceğiniz gibi, “en kolay” bölümündeki gelir elde etmenin yolları, bunu yarı zamanlı olarak yapmanıza izin veriyor.

Fotoğrafçılıkla Para Kazanmanın En Kolay Yolları

Birçok insan için, çok fazla araştırma veya deneme yanılma olmadan fotoğrafçılıktan nasıl para kazanılacağını bilmek zordur. Başarı için herkese uyan tek bir şablon yoktur. Aşağıdaki öneriler, zanaatınızı uygulamaya devam etmenizi, bazı fotoğraflardan para kazanmanızı ve tam zamanlı işinizde kalmanızı kolaylaştırır.

Stok Fotoğraf Sitelerinde Fotoğraflarınızı Satın veya Lisanslayın

Yüksek kaliteli fotoğraflardan oluşan büyük bir koleksiyonunuz var mı? Neden onları stok fotoğraf sitelerine göndermiyorsunuz? Bir pasif gelir akışı kazanmanın iyi bir yolu! iStock , BigStock ve ShutterStock gibi sitelere katkıda bulunun veya fotoğraflarınızı kendi kişisel Flickr hesabınıza yükleyin ve Getty Images aracılığıyla lisanslayın.

Stok fotoğraflarınızı nasıl satabilirsiniz:

  • Katılımcı olarak kaydolun. Kimliğinizi kanıtlamak için kimlik belgelerinin yanı sıra kendinizle ilgili bazı temel bilgileri sağlamanız istenecektir.
  • Gönderim yönergelerini okuyun ve öğrenin.
  • Fotoğraflarınızı yükleyin ve meta veriler, fotoğraf açıklamaları ve alakalı anahtar kelimeler ekleyin.
  • Stok fotoğraflarınızı inceleme için gönderin.

Fotoğraf Yarışmalarına Katılın

Becerilerinizin bir fotoğraf yarışmasını kazanacak kadar iyi olduğuna inanmıyor musunuz? Tekrar düşün! Sonuçta bu yarışmalara katılanlar sadece uzmanlar değil. Yarışacağınız yarışmacılar genellikle farklı deneyim ve uzmanlık seviyelerine sahip eklektik bir fotoğrafçı karışımı olacaktır, bu yüzden dışarı çıkıp şansınızı denemekten korkmayın.

Kaybedecek neyin var? Nakit ödüllerden hiçbirini kazanmasanız bile, fotoğraf yarışmaları kendinize olan güveninizi artırmanıza ve sizi biraz teşhir etmenize yardımcı olabilir.

Bir Fotoğraf Blogu veya YouTube Kanalı Başlatın

Blogcular reklamlar ve sponsorlu içerik aracılığıyla para kazanırlar. Usta bir yazarsanız, para kazanmanın başka bir yolu da kendi fotoğrafçılık blogunuzu başlatmaktır. Öğreticiler hazırlayabilir, ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşabilir veya her türlü fotoğrafçılık ekipmanı ve yazılımı hakkında inceleme yazabilirsiniz.

Benzer şekilde, YouTube'da bir fotoğraf kanalı açarak da para kazanabilirsiniz. Esasen aynı içeriktir (eğiticiler, incelemeler vb.), ancak video biçimindedir. Bununla birlikte, gerçekten para kazanmaya başlayabilmeniz için blogunuzun veya YouTube kanalınızın iyi bir takipçi kitlesi edinmesi gerekir.

Baskılarınızı Satın

Güzel bir fotoğraf bir sanat eseridir ve insanlar sanatın bedelini ödeyecektir. Çalışmanızın baskılarını satarak ekstra para kazanmak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu:
  • Fotoğraflarınızı kendi web sitenizde satın veya ImageKind gibi sitelere yükleyin.
  • Sanat ve zanaat fuarlarında satmak için fotoğraflarınızın çerçeveli kopyalarını getirin veya yalnızca Etsy aracılığıyla satın .
  • Fotoğraflarınızı kafelerde, restoranlarda ve diğer satış noktalarında sergileyin.
  • Müşterilerinize basılı kopyalar sunun.
  • Fotoğraflarınızı yerel sanat veya fotoğraf galerilerinde satın.

Fotoğrafçılıkla Gelir Elde Etmenin Daha Zor Yolları

Profesyonel fotoğrafçılık kariyerinize daha fazla zaman ayırmaya hazırsanız, o zaman daha birçok kazanç fırsatı size açılmaya başlayacaktır.

Dergiler veya Gazeteler için Serbest Fotoğrafçılık Çalışın

Yerel dergi ve gazetelerinizle iletişime geçin ve olası serbest çalışma hakkında bilgi alın. Kesinlikle istikrarlı bir iş olmayacak, ancak yandan biraz para kazanmanın harika bir yolu. Sonunda, yerel bir yayınla ilişki kurduğunuzda, yerel olayları kapsayan ve özellikler ve haberler için fotoğraf çeken daha istikrarlı bir iş akışı bekleyebilirsiniz.

İş bulma şansınızı artırmak için güçlü bir portföy oluşturduğunuzdan emin olun!

Düğün Fotoğrafçılığı Hizmetleri Sunun

Düğün çekimlerinden para kazanmak için mutlaka bir düğün fotoğrafçılığı işine başlamanız gerekmez. Müşterilerle iletişime geçerek veya hizmetlerinizi arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza sunarak başlayabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı özellikle karlıdır, bu nedenle para kazanmak istiyorsanız her zaman iyi bir seçenektir.

Şimdi, tam zamanlı düğün fotoğrafçılığı yapmaya karar verseniz de, müşterilerinizi mutlu etmek ve sizi tüm arkadaşlarına tavsiye etmelerini sağlamak istiyorsanız , birinci sınıf ekipmana sahip olmanız önemlidir .

Kendi Niş Fotoğrafçılık İşinizi Kurun.

Son olarak, bir fotoğrafçı olarak para kazanmanın en son ve en belirgin yoluna, kendi niş fotoğrafçılık işinizi kurmaya geliyoruz.

Çok çeşitli fotoğrafçılık hizmetleri sunan bir web sitesi kurmak, para kazanmanın iyi bir yoludur, ancak kariyeriniz konusunda gerçekten ciddi olmak ve daha fazla para kazanmak istiyorsanız, nişinizi bulmanız gerekir. Hayvanları fotoğraflamaktan hoşlanıyorsanız, evcil hayvan fotoğrafçılığı işine başlayın. Seyahat etmeyi seviyor musun? Ardından seyahat fotoğrafçılığına girin. Sadece bir veya birkaç ilgili nişe odaklandığınızdan emin olun, çünkü bunu yapmak, güvenilirliğinizi artırmanıza ve belirli bir niş içinde uzman olarak itibarınızı oluşturmanıza yardımcı olur.

Niye ya? Bunu şu şekilde düşünün: Bir müşteri düğünü için bir fotoğrafçı tutmak isterse, emlak fotoğrafçılığı, vesikalık ve ara sıra burada ve orada düğünler yapan fotoğrafçıyı işe alacak mı? Yoksa sadece düğünlerde uzmanlaşmış fotoğrafçıyı mı işe alacak? Muhtemelen ikincisi, değil mi?

Sonuç olarak, insanlar sadece ne yaptığını bilen değil, aynı zamanda iş için en iyi kişi olmak için özel becerilere ve deneyime sahip bir fotoğrafçı ister.

Bu nedenle, kendi fotoğrafçılık işinizi kurmak istiyorsanız, belirli bir alana bağlı kalın ve o işte en iyisi olun.

Hangi Fotoğraf Türü En Çok Para Kazandırır?

Bir kez oluşturulduğunda ve sağlam bir müşteri listesine sahip olduğunuzda, düğün fotoğrafçılığı, ticari fotoğrafçılık ve genel portre fotoğrafçılığı alanlarında kazanma potansiyeli en yüksek olma eğilimindedir. Bir airbnb ev sahibi için yapılan çekimler gibi emlak fotoğrafçılığı da genel olarak yüksek kazanç sağlayabilir, ancak her çekim, örneğin bir aile portresi oturumundan daha düşük bir fiyat noktasında olacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli şey, ünlü ve aranan bir fotoğrafçı veya etkileyici değilseniz, yılda sadece birkaç çekim yaparak zengin olmayacaksınız. Fotoğrafçılıkta para kazanmanın anahtarı meşgul olmaktır. Ne kadar çok çekim yaparsanız, o kadar çok para kazanırsınız ve adınız topluluğunuzda o kadar çok dolaşmaya başlar.

YORUMLAR

Ad

Canon,5,Çekim Teknikleri,10,Drone fotoğrafçılığı,2,Fotoğrafçılık Eğitimleri,13,İnceleme,16,Mobil Fotoğrafçılık,9,Nasıl Yapılır,4,Nikon,9,Panasonic,1,Satın Alma Rehberi,4,Yeni Yayın,81,
ltr
item
Fotoğrafçım: Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]
Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]
Fotoğrafçılıkla Nasıl Para Kazanılır? [2021]
https://lh3.googleusercontent.com/-F7dYUgd3JqE/YQW4mE78pcI/AAAAAAAAK3U/9nqayjuZFUE97P5Dlpl_zuo8GiXjk7-mACLcBGAsYHQ/w640-h426/photographer-3772889_960_720.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-F7dYUgd3JqE/YQW4mE78pcI/AAAAAAAAK3U/9nqayjuZFUE97P5Dlpl_zuo8GiXjk7-mACLcBGAsYHQ/s72-w640-c-h426/photographer-3772889_960_720.jpg
Fotoğrafçım
https://www.fotografcim.net/2021/08/fotografclkla-nasl-para-kazanlr-2021.html
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/2021/08/fotografclkla-nasl-para-kazanlr-2021.html
true
7972610444509560704
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy