2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara

Vlog için en iyi kameralar öne bakan bir ekrana, 4K video ve görüntü sabitleme özelliğine sahip olacak

 2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara

Vlog için en iyi kameralar, yeni bir içerik oluşturma stili göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Her türden ortamda çok çeşitli konuları yakalaması gerekebilecek tek başına içerik oluşturuculara yöneliktir. Vlog kameraları, maceraperest heyecan arayanlar için taşınabilir aksiyon kameralarından daha geleneksel film yapımcıları için daha büyük aynasız sistemlere kadar tüm şekil ve boyutlarda gelir. Farklı ihtiyaçlara uygun bir dizi farklı vlog kamerası ekledik.

Son kısa listemizi bulmak oldukça zordu ve en iyi çok yönlü olduğunu düşündüğümüz şeyleri en üste koyarken. Herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır, bu yüzden tüm listeyi kontrol etmenizi öneririz. Hepsini farklı nedenlerle seviyoruz!

Ayrıca, taşınabilir bir film yapım efsanesi haline gelen bir kameranın yerini alan yepyeni Panasonic GH5 II'yi dahil etmek için uzun ve çok düşündük - ancak tam kare sabit arkadaşı Lumix S5'e bağlı kalmaya karar verdik.

Çoğu insan vlog'u taşınabilir, video odaklı aynasız kameralarla ilişkilendirir, ancak insanların oluşturmak istediği video içeriği ve stillerinin aralığı baş döndürücü bir hızla genişlemektedir, bu nedenle kılavuzumuzu daha geniş bir kamera türü yelpazesini içerecek şekilde uyarladık ve genişlettik.

Bunu akılda tutarak, kompakt ve aksiyon kameraları için bir bölüm ekledik. Bazı çekim türleri için en küçük aynasız kameralar bile çok ağır, çok pahalı ve belki de çok kırılgan olabilir. Kompakt veya hareketli bir kamera size aynasız bir kamerayla aynı üst düzey kontrolleri sağlamayabilir, ancak aynasız bir kameranın gidemediği yerlere gidebilir.

Vlog için en iyi kameralar neleri içermelidir?

1. Stabilizasyon: Kameranızı çoğunlukla bir tripod üzerinde veya gimbal stabilizasyonu ile kullanmayı planlıyorsanız, çok da önemli olmayacaktır. Ancak, elde video çekmek için kameranızı kullanmak istiyorsanız, sabitleme daha yumuşak çekimler elde etmenize yardımcı olur.

2. Tripod: Yalnızca statik çekimler yapıyorsanız herhangi bir tripod iyi olacaktır, ancak hareketi dahil etmeye başlamak istiyorsanız, akıcı video kafasına sahip bir tripod çok daha iyi olacaktır. 

3. Ses: Yüksek kaliteli ses kaydetmek istiyorsanız, harici bir mikrofona yatırım yapmanız gerekir. Kamera içi mikrofonlar genellikle en iyi ses kalitesine sahip değildir, çok yönlü değildirler ve rüzgarı çok daha kolay alırlar.

4. Harici kaydedici: Çoğu kameranın bir kayıt limiti vardır, bu nedenle 30 dakikadan fazla çekim yapmaya çalışırsanız kayıt durur. Harici kaydediciler, yalnızca ne kaydettiğinizi görmeniz için daha büyük bir ekran sağlamakla kalmaz, daha fazla depolama alanı sunar ve daha yüksek kalitede video çekmenizi sağlar.

İlginç bir şekilde, giderek daha fazla yapımcı vlog kitleri ve bunun gibi vlog aksesuarları ile geliyor. Örneğin, bir SmallRig kamera kafesi ve Ninja V kaydedici ile birlikte gelen Nikon Z6 II Essential Movie Kit'i yakın zamanda inceledik .

2022'deki en iyi vlog kameraları

AYNASIZ KAMERALAR

Aynasız kameralar, ciddi vlog için en iyisidir. Değiştirilebilir lenslerin çok yönlülüğü ile birlikte daha güçlü video özelliklerine sahiptirler - bu da size odak uzaklığınızı değiştirme yeteneğinin yanı sıra alan derinliği gibi yaratıcı yönler üzerinde tam kontrol sağlar. Canon EOS Rebel SL3 / Canon EOS 250D gibi DSLR'leri göz ardı etmiyoruz , ancak şimdilik, vlog söz konusu olduğunda aynasız kameralar kesinlikle liderliği alıyor.

Fujifilm X-S10

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralaraFujifilm X-S10 bizim gözümüzde o kadar harika bir kamera ki, en iyi Fujifilm kamera rehberimizde bile ilk sırada yer aldı . Fujifilm X-T4'te bulacağınız ve sıkı Fujifilm hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilecek harici pozlama kadranlarına sahip değil, ancak yine de etkileyici bir kit. Açılır bir ekrana sahip (bu, onu vlog için bu kadar iyi yapan şeydir), 4K video çekebilir ve 6 duraklı vücut içi stabilizasyona sahiptir. Ayrıca 26,1 megapiksel APS-C sensörü sayesinde fotoğraf çekmek isterseniz güzel, yüksek kaliteli görüntüler üretebilir. Özellik, boyut ve kullanım açısından bu, muhtemelen bu fiyata satın alabileceğiniz en iyi APS-C kameradır.

Sony A6400 

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara
Sony A6400'ün öne bakan kamerası, onu doğrudan kameraya konuşması gereken tek elle video çekenler için mükemmel hale getiriyor. Değişken açı yerine 180 derecelik bir öne bakan ekrana sahip, bu daha iyi olurdu ama sadece kendinizi görmeniz gerekiyorsa, çok da önemli olmamalı. Multimedya içerik yaratıcısıysanız, A6400, 4K video sunabilmesinin yanı sıra harika bir fotoğraf makinesidir. Tasarımda satılmadık, neredeyse A6000'in piyasaya sürüldüğü zamankiyle aynı ve biraz modası geçmiş gibi hissetmeye başlıyor. Bununla birlikte, son teknoloji odaklama sistemi ve etkileyici Eye-AF performansı sayesinde bu kaymaya hemen hemen izin verebiliriz. Piyasaya sürülmesinden bu yana Sony, biraz daha ucuz olan A6100'ü ve daha gelişmiş A6600'ü de piyasaya sürdü, ancak bizim için

Canon PowerShot G7 X Mark III

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralaraCanon PowerShot G7 X Mark II, vlogger'lar arasında popülerlik gösterdiğinde, Canon makul bir şekilde ona eğildi ve bize mükemmel bir kompakt vlog çözümü sağlamak için onu tüm doğru şekillerde geliştiren bir kompakt olan Mark III'ü verdi. Kırpma olmadan 4K videoya, harici bir mikrofon bağlantı noktasına sahiptir ve hatta YouTube'a canlı yayın yapmanızı sağlar! Ayrıca 4K çekimden yüksek kaliteli fotoğraflar çekme seçeneği de vardır (bu küçük resimler için kullanışlıdır) ve mükemmel otomatik odaklama sistemi, 24-100 mm (eşdeğer) f/2.8-1.8 lens ve üretmek için yığılmış 1 inç CMOS sensörle iyi çalışır. kıskanılacak kalitede video. Hatta son derece telefon ve Instagram hikaye dostu olan dikey video çekmenizi sağlar – inanılmaz derecede kullanışlı bir işlev. Hala iyi, ancak Sony ZV-1 tarafından daha çok sahnelendi.

GoPro Hero10 Black

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara

En yeni ve en iyi GoPro'ya hoş geldiniz. Çok fazla tantana olmadan piyasaya sürülmesine ve neredeyse her yönden Hero9 Black ile aynı görünmesine rağmen, Hero10 Black yine de önemli bir yükseltmedir. Bu, hem hızlı bir kullanıcı arayüzüne güç veren hem de kare hızlarını iki katına çıkaran ve şimdiye kadarki en iyi görüntü sabitleme teknolojisini besleyen tamamen yeni GP2 işlemcisini kullanmasına bağlı. Daha büyük, 2,27 inç ekran ve kullanışlı öne bakan ekran, bu kamerayı vlog için mükemmel yapan şeydir - özellikle hareket halindeyken, dağdayken veya hatta bisiklet sürerken blog yazmayı seviyorsanız!

Vurgu, 5.3K 60p video yetenekleri ve GoPro'nun yeni HyperSmooth, 4.0 video sabitlemesidir. Tüm modlarda çalışır ve 23MP kamerasının yanı sıra en iyi fotoğrafları üretir ve herhangi bir GoPro'nun en iyi düşük ışık performansına sahiptir. İçerik, bir kablo aracılığıyla süper hızlı bir şekilde aktarılabilir ve şarj olurken buluta otomatik olarak fotoğraf ve video ekleyen bir otomatik yükleme özelliğine sahiptir. Bazı yükseltmeler o kadar heyecan verici değil ama Hero10 Black kesinlikle beklemeye değerdi.

DJI Pocket 2

2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralaraSabit video ve cepte taşınabilir boyutu birleştirmek söz konusu olduğunda sınıfının en iyisi bir araç istiyorsanız, DJI Pocket 2'den başka hiçbir şey üstün değildir. Onu Creator Combo'nun bir parçası olarak alırsanız, harici ses ve ultra geniş lens mükemmeldir. eklemeler ve temelde bir cep stüdyosu. Gürültü yönetimi, muhtemelen Pocket 2'nin en zayıf alanıdır ve iyi aydınlatılmış ortamların çoğunda sunduğu rahatlık, çok yönlülük ve stabilizasyon göz ardı edilemez olsa da, vurgularla mücadele eder. Daha da iyisi, gimbal stabilizasyonu, daha büyük bir kamerayla elde edilmesi zor (veya imkansız) olan, çalıştırma ve silah tarzı video için bir pürüzsüzlük seviyesi getiriyor.

BİR VLOG KAMERASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

1) Harici mikrofon bağlantı noktası

Profesyonel görünümlü videolar oluşturmaya gelince, kaliteli sese ihtiyacınız olacak. Kamera içi mikrofonlar iyidir, ancak ses kaydetmeyi planlıyorsanız harici bir mikrofon kullanmak isteyeceksiniz, bu nedenle mikrofon girişli bir kameraya yatırım yaptığınızdan emin olun.

2) Öne dönebilen LCD ekran

Kamerayla konuşurken kendinizi kaydetmek istiyorsanız tam eklemli bir ekran gereklidir. İlgili her türlü varsayımı ortadan kaldırır ve çekimin kadrajının tam olarak doğru olmasını sağlar. Çoğu zaman sadece eğilen bir ekrana sahip olmaktan kurtulabilirsiniz, ancak vlog, öne bakan bir ekranın zorunlu olduğu tek fotoğrafçılık ve videografi alanıdır.

3) Etkili izleme özelliğine sahip AF sistemi

Uzaktayken kendinizi kaydetmeyi planlıyorsanız, duyarlı AF izleme özelliğine sahip bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Çekim sırasında odak noktasını gerçekten değiştiremeyeceğiniz için, odağın her zaman sizin üzerinizde olması için göz veya yüz AF'sini kullanmak isteyeceksiniz. Bu, faz algılamalı AF'ye sahip kameraların özellikle iyi olduğu, çünkü avlanma ve kayma eğilimi olan kontrast algılamalı kameraların aksine hareketli görüntülerle çok daha tutarlı oldukları zamandır.

4) 4K video

Muhtemelen 4K özelliği olmayan bir kamera ile kurtulabilirsiniz, ancak teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, satın alma işleminizi geleceğe hazır hale getirebilirsiniz. 4K çekim yapsanız bile zamandan tasarruf etmek için 1080p olarak yükleyebilirsiniz ama en azından bu seçeneğiniz var. 4K'ya kırpabilir, videonuzu yeniden çerçeveleyebilir ve yine de 1080p'de çıktı alabilirsiniz, böylece 4K'ya hazır bir kamera elde etmek daha esnek olur. Post prodüksiyon hakkında daha fazla bilgi için en iyi video düzenleme yazılımıyla ilgili kılavuzlarımıza göz atın .

5) Harika fotoğraf kalitesi

Bir vlogger iseniz, bir Instagram hesabınız olacak ve videonun yanı sıra fotoğraf da çekebilmek isteyeceksiniz. Her iki işi de eşit derecede iyi yapacak bir tane bulabilirseniz, kimse iki kamera taşımak istemez. Elbette, en iyi kameralı telefonlardan bazıları içerik oluşturmak için harika olacak, ancak hiçbir zaman gerçek bir kamera kadar kaliteli olmayacak. Instagram için en iyi kameralarla ilgili rehberimiz, seçtiğiniz platformun bu olup olmadığına bakmak için iyi bir yer olacaktır.

Akış için en iyi kameralar

Listemizdeki tüm kameralar vlog için idealdir, sadece ne kadar harcamak istediğinize, ne kadar taşınabilir olması gerektiğine ve ne tür vloglar çekmek isteyeceğinize karar vermeniz gerekir.

YORUMLAR

Ad

Canon,5,Çekim Teknikleri,10,Drone fotoğrafçılığı,2,Fotoğrafçılık Eğitimleri,13,İnceleme,16,Mobil Fotoğrafçılık,9,Nasıl Yapılır,4,Nikon,9,Panasonic,1,Satın Alma Rehberi,4,Yeni Yayın,81,
ltr
item
Fotoğrafçım: 2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara
2022'de vlog için en iyi kameralar: aynasız kameralardan cep boyutunda gimbal kameralara
Vlog için en iyi kameralar öne bakan bir ekrana, 4K video ve görüntü sabitleme özelliğine sahip olacak
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjQ1hWITTaqZJWq3Qk11kvJm6wlfJFthpH01Pr0OrIXkpoq_TSYOkDk_0IYaq8tBkKom5J-I0r7IDlnfd0FeBlSXWifGrNC0047mtmwo7eYW7V61vR-bLw2oQebugvd1HGNQvdIb_AQuIxd4pCVpB7g1-q5YaDClaOJC8So168h3YZZPgxIcn81B3q2NQ=w640-h360
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjQ1hWITTaqZJWq3Qk11kvJm6wlfJFthpH01Pr0OrIXkpoq_TSYOkDk_0IYaq8tBkKom5J-I0r7IDlnfd0FeBlSXWifGrNC0047mtmwo7eYW7V61vR-bLw2oQebugvd1HGNQvdIb_AQuIxd4pCVpB7g1-q5YaDClaOJC8So168h3YZZPgxIcn81B3q2NQ=s72-w640-c-h360
Fotoğrafçım
https://www.fotografcim.net/2022/02/2022de-vlog-icin-en-iyi-kameralar.html
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/
https://www.fotografcim.net/2022/02/2022de-vlog-icin-en-iyi-kameralar.html
true
7972610444509560704
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy